Strona główna

Wizyta studyjna w dniach 25-27 września

Informuje się, że Ekologiczny Klub UNESCO w ramach projektu „Diagnozuj, Debatuj, Decyduj – 3 D Tarczy Sobieskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli co najmniej trzy osobowych  grup nieformalnych do uczestnictwa w  bezpłatnej wizycie studyjnej w dniach 25-27 września 2014 r., dotyczącej udziału organizacji pozarządowych i mieszkańców w życiu publicznym. Poza organizatorem i partnerami mogą w niej wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z następujących gmin w województwie Lubelskim: Gorzków, Jabłonna, Krasnystaw, Krzczonów , Ludwin, Łęczna, Milejów,  Mełgiew,  Piaski, Rybczewice, Spiczyn,  Wólka,  Trawniki, Żółkiewka. Do udziału w wizycie zostanie zrekrutowanych  60 osób, które zostaną podzielone na trzy grupy tj. małopolska, świętokrzyska, podkarpacka, udające się w trzy regiony Polski. Każda z grup uczestniczyć będzie w trzech   warsztatach prowadzonych przez tamtejszych specjalistów. Będą to: osoby odpowiedzialne za wsparcie organizacji pozarządowych w tzw. dużych projektach szwajcarskich ( programy:  Alpy-Karpatom, Alpejsko-Karpacki Most Współpracy, Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością), przedstawiciele fundacji  prowadzących projekty partycypacyjne (m.in. Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”)  stowarzyszenia/ samorządy zajmujące się zwiększaniem udziału dzieci i młodzieży w życiu publicznym (Fundacja Generator Inspiracji, Gmina Ryglice). Wszystkie  grupy spotykają się w Rzeszowie. Tam odbywają się ostanie warsztaty. Tam też podsumowywana jest wizyta. Aby wziąć udział w wizycie studyjnej należy:

1. wypełnić załącznik – formularz rekrutacyjny i odesłać go e-mailem, najpóźniej do dnia 22.09.2014 r., a najlepiej do dnia 19.09.2014 r.  na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

2. wygrać konkurencję z innymi uczestnikami tj. uzyskać aprobatę Komisji w składzie: koordynator projektu, specjalista ds. rekrutacji i promocji, specjalista ds. monitoringu i ewaluacji. Podstawowym kryterium oceny będzie motywacja oraz doświadczenie i umiejętności kandydata. W spornych sytuacjach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

3. Podpisać umowę wolontariatu z Ekologicznym Klubem UNESCO ( tuż przed wyjazdem) zgodnie ze wzorem dołączonym do niniejszej wiadomości

Uwaga! Osoby uczestniczące w projekcie „Diagnozuj, Debatuj, Decyduj- 3 D Tarczy Sobieskiego”, w  tym także osoby z grup nieformalnych PIN muszą jedynie wysłać chęć uczestnictwa na wskazane powyżej adresy e-mailowe, a zatem  nie muszą wypełniać żadnych załączników. Obowiązują ich jednak  te same terminy, wobec czego także w tym przypadku zachęcamy do szybkiego potwierdzania chęci uczestnictwa.

Istnieje  możliwość zgłoszenia dwu osób z danej organizacji lub grupy. W takim przypadku należy wyraźnie zadeklarować, czy  można  rozdzielić od siebie zgłoszone osoby (przyporządkowując je do innych grup lub przyjmując jedną, a nie przyjmując drugiej). W przypadku braku takiej  deklaracji  osoby te muszą się liczyć z możliwością nieprzyjęcia.

Uwaga. Na obecnym etapie załączone opisy wizyty mają charakter roboczy dlatego istnieje możliwość wprowadzenia  niewielkich zmian w jej kształcie.  Osoby zakwalifikowane do udziału w wizycie będą na bieżąco otrzymywać aktualne dane, w tym harmonogram.

Informacja podana za stroną www.tarczasobieskiego.pl/3D-TarczySobieskiego. Można na niej pobrać komplet dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji. Zachęcamy mieszkańców gminy Gorzków do udziału w wizycie. 

Wirtualny spacer. Otwórz

 

Szlak Jana III Sobieskiego

Zdobądź się na przygodę!

Celem bezpośrednim projektu jest podpisanie przez 50 podmiotów z Polski i z Ukrainy porozumienia o współpracy transgranicznej organizowanej wokół dziedzictwa Sobieskiego.

(+84) 683 81 56

Sekretariat Urzędu Gminy Gorzków.


gmina@gorzkow.eu

Główny adres e-mail do gminy Gorzków.


         

ul. Główna 9

22-315 Gorzków-Osada